Објавено на:

(Видео) Да ти падне жал за Украинците: Урсула Без Усул…

t

Моментот кога првиот човек на Европската комисија треба да ја соопшти цифрата на собрани донации од кампањата „Stand up for Ukraine.“ Урсула Фон Дер Немање Усул го прави тоа така неумесно со оглед на трагедијата за којашто се собираат парите, што сцената повеќе личи како да најавува главна награда на некое простачко реално шоу.

п.с. Мoже затоа жената сака да лета со приватни авиони, за на раат да ги вежба ваквите настапи.


Извор: Офнет

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вулин: Ако патот до ЕУ води низ…

Вулин: Ако патот кон ЕУ води низ…

Бугарија се пишмани: Ќе ја разгледува опцијата…

Бугарија планира да разговара за исплатите на…

ССМ најави масовни протести од утре: Не…

За време на протестите од 1-ви Мај,…

Русите го деминираа Мариупол: Животот се враќа…

Руското Министерство за одбрана денеска соопшти дека…

(Видео) Поранешен јапонски премиер: Америка покажа дека…

Поранешниот јапонски премиер Шинзо Абе денеска изјави…