Објавено на:

(Видео) Да ти падне жал за Украинците: Урсула Без Усул…

t

Моментот кога првиот човек на Европската комисија треба да ја соопшти цифрата на собрани донации од кампањата „Stand up for Ukraine.“ Урсула Фон Дер Немање Усул го прави тоа така неумесно со оглед на трагедијата за којашто се собираат парите, што сцената повеќе личи како да најавува главна награда на некое простачко реално шоу.

п.с. Мoже затоа жената сака да лета со приватни авиони, за на раат да ги вежба ваквите настапи.


Извор: Офнет

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонски свештеник за идентитетот, јазикот и државата:…

Пишува: Протоереј Златко Ангелески Во време кога…

(Видео) Голем терористички напад во Европа: Пукање…

Неколку лица беа убиени денеска во престрелка…

(Видео) Пожар во центарот на Москва, гори…

Црн чад се издига од една од…

Се јави и Филипче: ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ БИЛ…

Екс-министерот Филипче Венко се огласи преку својата…

Русија објави на што мора да се…

Москва ги обвини западните земји дека ги…