(Видео) Двајца Црногорци и Србинка ограбиле албанска фамилија во Грција, бегајќи едниот доживеал мозочен удар

t

Двајца црногорски државјани и една Србинка се актерите на грабежот што ги потресе жителите на грчкото одморалиште Нафпилио.

Еден од крадците при бегството доживеа мозочен удар додека ги бркаше синот на ограбеното албанско семејство.

Србинката (51), знаејќи дека албанско семејство има пари, ангажирала двајца Црногорци на возраст од 32 и 38 години да ги ограбат.

За време на потерата, еден од двајцата напаѓачи доживеал мозочен удар. Другиот го фатил и го фрлил оружјето во корпа за отпадоци на местото на настанот, а во исто време пристигнала и екипа на ДИАС за да ги уапси сторителите и да го лоцира оружјето.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мој е живот “Швицарска”: Пукање кај подвозникот…

Победата на Швајцарија над Србија со 3:2,…

Види чудо, Курти експресно го најде “својот…

Пратеникот на Собранието на Србија од Косово,…

Ја освојуваат Британија: Секој трет мигрант кој…

Британските медиуми пренесуваат дека секој трет имигрант…

Курти: Албанците историски се народ од ослободителен…

Во Амбасадата на Албанија во Приштина, по…

(Видео) Отпорот продолжува: Вработените Срби на граничните…

На административниот премин Јариње денеска до Царинската…