(Видео) Девојка абортирала во 5-от месец од бременоста: По неколку недели на преглед видела чудо

t

Запознајте ја девојката по име Клер. Таа е еден од исклучително ретките случаи кога бебе преживеало спонтан абортус! Причината е што во утробата имала сестра близначка, која за жал не го преживеала абортусот.

Нејзината мајка имала само 13 години кога забременила. Таа била од несена во клиника за абортус каде што лекарите извршиле хируршки абортус во петтиот месец од бременоста.

Откако бил извршен хируршки абортус, мајката на Клер била убедена од пријател од училиште да посети лекар за уште еден преглед неколку недели подоцна. Нејзината пријателка имала чувство дека нешто не е во ред и таа на крајот ја убедила мајката на Клер да се врати во клиниката.

„Сè уште си бремена. Абортусот ти беше успешен, но сѐ уште си бремена. Бремена сте со близнаци“, рекол докторот.

Само две недели откако нејзината мајка ја слушнала оваа шокантна вест, се родила Клер. Таа морала да остане во болница на апарати за одржување повеќе од два месеци пред да можат да ја испратат дома.

Дури и откако била пуштена, Клер имала голем појас на колковите за да ја поправи дислокацијата. Иако имала тежок почеток во животот, Клер е силна и денес живее среќен живот.

И покрај многуте тешкотии со кои се соочила Клер во раниот живот, таа најде сила во ова искуство преку нејзиниот однос со Бога, а споделувањето на оваа приказна помага да се промовираат вредностите на животот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Преполни клиниките за абортуси во Флорида

Докторката Д. никогаш немала толку многу работа.…

Бајден: Додека сум јас претседател абортусот нема…

Американскиот претседател Џо Бајден денеска нагласи дека во САД…

ООН: Ограничувањето на правото на абортус само…

Ограничувањето на пристапот до абортус не ги…

Трамп за укинувањето на безусловното право на…

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп на Фокс…

(Фото) Почна “револуцијата”: Протести пред Врховниот суд…

Бројни активисти се собраа пред Врховниот суд…