Објавено на:

(Видео) Детали за силното невреме со град во охридско

t

Регионалниот Центар за управување со кризи во Охрид извести дека поради невремето што го зафати југоисточниот дел на Општина Охрид во реонот на с.Трпејца и с.Љубаништа проследено со големи врнежи дојде до формирање на буични води што предизвикаа излевање на вода, земја, чакал и поситни камења на регионалниот патен правец Охрид – Св. Наум во с.Љубаништа.

Сообраќајот целосно беше прекинат од 19:15 часот, во овој момент е оспособен преку помошни локални патишта. На терен се присутни и интервенираат на санирање екипи на ЈП за одржување и заштита на магистрални и регионални патишта – секција Охрид и ЈП Охридски комуналец, информираат од ЦУК.

ЛИНК од видеото

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Ако пресуши Преспанско, ќе се загрози и…

Преспанското Езеро во Македонија се смета за…

Илјадници загинати во Либија откако две брани…

Триполи – Повеќе од две илјади луѓе…

Невремето предизвика хаос во Анкара: Улиците се…

Силно невреме со пороен дожд денеска ја…

Топка сладолед во Охрид чини и до…

Во екот на летото цените на хотелско-угостителските…

(Видео) Детали за сообраќајната несреќа кај Охрид:…

Едно лице е полесно повредено во сообраќајката…