Објавено на:

(Видео) Детали за трагедијата во црква во Египет: Најголем број од загинатите се деца

t

Трагедија во црква во Египет: Првите резултати од истрагата покажуваат дека најголем дел од жртвите се деца…

Во официјалното соопштение на египетското Министерство за внатрешни работи се наведува: „Испитувањето покажа дека како последица на електричен дефект избувнал пожар во системот за климатизација на вториот кат од зградата на црквата, кој довел до емисија на густ чад. и тоа беше главната причина за повреди и смртни случаи.“ „.

Во соопштението се наведува дека пожарот го блокирал влезот во црквата, што предизвикало стампедо. Според последните информации загинале 41 лице.

Според отец Наум Џамил (од друга блиска црква) – имало прекин на струја, во црквата работеле генератори, а кога се вратила струјата – дошло до краток спој и пожар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Трагедија: Триесет и пет годишен маж пронајден…

Мртвото тело на И.Ј. (35) денеска е…

Ангелов: Нема информации за горење какви било…

Како што извести директорот на Центарот за…

Пожар во фабрика во Тетово, има повредени…

Пожар избувна во производствено-деловен објект на патот…

(Фото) Пожар во Карпош гори сува трева

Пожарот е забележан околу 13:30 часот. Гори…

Египет: Дедоларизација е заедничка цел на БРИКС

Заменик-претседателот на Комитетот за економски прашања на…