(Видео) Дојавата за бомба во Транспортниот центар е лажна: Ситуацијата е нормализирана по проверките на МВР

t

МВР ги заврши проверките во транспортниот центар каде што денеска имаше дојава за бомба.

Според информациите на Инфомакс, дојавата за бомба во Транспортниот центар е лажна, а ситуацијата таму е нормализирана по завршување на проверките од страна на МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МВР во акција: Серија апсења во Скопје

На 28.01.2023 во 18.40 часот на подрачјето…

Рекордна посета на Зоолошката градина за овој…

Зоолошката градина во Скопје денес ја посетија…

Арсовска: Се решава проблемот со јавниот превоз…

Во врска со проблемите со јавниот превоз…

Координирана вандалска акција? За една вечер запалени…

Десетина контејнери се запалени вечерва на булеварот…

(Фото галерија) Скопје и годинава на традиционален…

Православните верници ширум Македонија и во Скопје…