(Видео) Дојавата за бомба во Транспортниот центар е лажна: Ситуацијата е нормализирана по проверките на МВР

t

МВР ги заврши проверките во транспортниот центар каде што денеска имаше дојава за бомба.

Според информациите на Инфомакс, дојавата за бомба во Транспортниот центар е лажна, а ситуацијата таму е нормализирана по завршување на проверките од страна на МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Посебен сообраќаен режим поради завршни активности за…

На булeварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“, на потегот…

И не им доаѓа паметот: 334 казни…

– Секторот за внатрешни работи Скопје вчера…

Посебен сообраќаен режим во сабота и недела…

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста…

Скопјанец наместо да купи лекови земал брз…

Полицијата поднесе кривична пријава против двајца скопјани…

Непознати лица упаднале во Бугарскиот КИЦ во…

Непознати лица синоќа упаднале во Бугарскиот културно-информативен…