(Видео) Драматичен момент: Група на украински војници погодена од страна на противникот – следуваше узбуна

t

Продолжуваат жестоките битки на руските и украинските војници. Ново драматично видео ни пристигнува од Украина. Овој пат додека се пренесуваат украинските војници, возилото е погодено од страна на противниците.

Моментот кога украинско оклопно возило е погодено од руска артилерија додека превезува голем број војници. Не е познат бројот на загинати и ранети.

Видео:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Гугл“ почнува со бришење мејл-адреси и профили…

„Гугл“ во декември ќе почне со бришење…

(Фото) Внимавајте! Повторно стигнуваат лажни СМС пораки…

Денеска повторно стигнуваат пораки со кој корисникот…

Фановите на Рома бараат нов договор за…

На мечот против Удинезе, фановите на Рома…

„Погрешив во проценката, Миовски може да игра…

Поранешниот фудбалер кој сега е фудбалски критичар,…

Хаос во казино: Вработен од обезбедување нападнал…

На 27.11.2023 во СВР Скопје, Г.П.(39) од…