(Видео) Драматичен момент: Група на украински војници погодена од страна на противникот – следуваше узбуна

t

Продолжуваат жестоките битки на руските и украинските војници. Ново драматично видео ни пристигнува од Украина. Овој пат додека се пренесуваат украинските војници, возилото е погодено од страна на противниците.

Моментот кога украинско оклопно возило е погодено од руска артилерија додека превезува голем број војници. Не е познат бројот на загинати и ранети.

Видео:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

На кого ветувал Мицкоски промена на Уставот?!

„Трет ден трае молкот на Христијан Мицкоски…

Паникa во Британија, властите издадоа предупредување: Смртоносна…

Избувнувањето на стрептокока А во Велика Британија…

Инвазија: Нов бугарски клуб, овојпат во Кавадарци!

На 11 декември во Кавадарци ќе биде…

Османи: Не можеме да дозволиме или да…

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи одржа…

(Видео) Навивачка на Швајцарија покажа „двоглав орел“,…

Репрезентацијата на Србија не успеа да се…