Објавено на:

(Видео) Драма над небото во Шпанија: Борбени авиони пресретнаа и принудно слетаа патнички авион!

t

Во неделата борбени авиони ФА-18 на шпанските воздухопловни сили пресретнаа патнички авион EasyJet кој летал кон шпанскиот град Махон.

Патничкиот авион полетал од Англија.

На видеото се гледа блиска средба на еден од борбените авиони и патничкиот „Ербас“.

Се известува и дека патничкиот авион морал принудно да слета, а потоа бил уапсен тинејџер. Исто така, специјалната полиција извршила безбедносна проверка на авионот со помош на куче трагач.

Авионот, како што се наведува, по слетувањето веднаш бил отстранет од главниот терминал.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Драма на небото: Српски авион принудно слета…

Авионот на компанијата Ер Србија, Ербас 319,…

Сначез: Шпанија ја поддржува Македонија на европскиот…

Северна Македонија е во Европа, како географски,…

Бразил и Шпанија регистрираа први случаи на…

Први смртни случаи од мајмунски сипаници регистрирани…

Шпанија ја поддржува Србија во врска со…

Српскиот претседател Александар Вучиќ на заедничката прес-конференција по средбата…

Лекот бил пет пари: Санчез ги повика…

Шпанскиот премиер Педро Санчез денеска ги повика…