Објавено на:

(Видео) Драма над небото во Шпанија: Борбени авиони пресретнаа и принудно слетаа патнички авион!

t

Во неделата борбени авиони ФА-18 на шпанските воздухопловни сили пресретнаа патнички авион EasyJet кој летал кон шпанскиот град Махон.

Патничкиот авион полетал од Англија.

На видеото се гледа блиска средба на еден од борбените авиони и патничкиот „Ербас“.

Се известува и дека патничкиот авион морал принудно да слета, а потоа бил уапсен тинејџер. Исто така, специјалната полиција извршила безбедносна проверка на авионот со помош на куче трагач.

Авионот, како што се наведува, по слетувањето веднаш бил отстранет од главниот терминал.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шпанија воведува “данок на солидарност”: Ќе го…

Шпанија ќе спроведе „данок на солидарност“ од…

Психопати насекаде: Жена претепала седуммесечно бебе во…

Седуммесечно девојче се бори за живот откако…

Повторно врие во Каталонија: Протести за независност…

Десетици илјади жители на шпанската покраина Каталонија…

Во авионот кој се урна во Балтичкото…

Мал авион „Цесна“ се урна вечерва во…

Авион кој требало да слета во Германија…

Авионот кој летал од Шпанија за Германија,…