Објавено на:

(Видео) Драма на аеродром во Костарика: Авионот се сруши на писта

t

Авион на DHL се урна на меѓународниот аеродром Хуан Сантамарија во Костарика при принудно слетување.

Боинг-757 се лизна од пистата и се распадна, соопшти локалната противпожарна служба.


Засега нема информации за повредени или загинати лица.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во авион за Германија мора да носите…

Патниците кои летаат кон и од Германија…

Страшно: Се запали авион со 113 патници…

На аеродромот во Чонгкинг, Кина, се случи…

ЕУ ги укинува маските во авионите и…

Маските за лице повеќе нема да мора…

Одеса повторно “под оган”: При гранатирање оштетена…

Руските сили извршија ракетен напад на аеродромот…

Еди Рама бил „исфрлен“од авион од германската…

Албанскиот премиер Еди Рама имал инцидент на…