(Видео) Драма на Задушница во Штип: Куче ја изело храната од гробот, па влегло во кола да се одмори

t

Мајка и син од Штип биле преплашени од куче скитник кое прво ја изело сета храна која ја оставиле на гробот за Задушница, а потоа влегло во нивниот автомобил и таму си лежело околу 40 минути. Мајката и синот биле преплашени од големото куче и чекале тоа самото да излезе од колата за да можат да си одат дома.

– Јас сакав да седнам во колата, а тоа влезе, ме бутна и легна на задните седишта, опашот му висеше надвор. Чекавме околу 40 минути да излезе од колата за да си одиме – рече жената за телевизијата Стар, која ја објави приказната.

Од Јавното претпријатие Исар изјавиле дека бездомните кучиња не се во нивна надлежност. Мајката и синот апелираат до локалните власти да преземат нешто навреме зашто ако некој биде каснат или повреден, ќе биде доцна.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЦУК: Нема активни пожари, 12 изгаснати во…

Нема активни пожари во земјава, а 12…

(Видео) Облак од чад над нуклеарката во…

Ројтерс пишува дека генералниот секретар на Обединетите…

(Видео) Му пукнал филмот: Не му давале…

Вистинска драма како од холивудски филм се…

Шредер го тужи парламентот поради одземени привилегии

Поранешниот германски канцелар Герхард Шредер го тужи…

Биле во автомобил, а соседот со пиштол…

На 09.08.2022 во 15.00 часот во Полициска…