(Видео) Драма на Косово: Специјалците уапсија камерман кој известуваше во живо

t

Косовската полиција го уапси снимателот на новинската агенција „Економија онлајн“, Албион Селитај, кој во живо го следел настанот од интервенцијата на КПА за преземање на управувањето со канцелариите на АгроКосова Холдинг во Сухарека.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вучевиќ: Србија разочарана од реакцијата на КФОР

Србија е разочарана од реакцијата на КФОР,…

Националната мрежа против насилство до JO: Најстрога…

Националната мрежа против насилство врз жени и…

При претрес во Валандово пронајдени марихуана, семки…

Полициски службеници од Одделението за внатрешни работи…

Ѓоковиќ ја откри целта на неговата организација

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ во моментов…

Охридските нуркачи од Центарот „Амфора“ го развиорија…

Професионална екипа од Нуркачкиот центар „Амфора“ од…