Објавено на:

(Видео) Еве како изгледа базата на Азов: Мусолини, Хитлер и нацистичка идеологија – морничава снимка од внатрешноста на базата на нацистичкиот батаљон

t

Руските трупи во текот на вчерашниот ден речиси во целост го освоија украинскиот пристанишен град на црното море, Мариопол.

Русите превземаа целосна контрола врз градот, а тоа го потврди и градоначалникот на Мариопол.

Русите сега објавија видео од вилата која служела како команден центар на нацистичкиот батаљон Азов.

На видеото може да се видат голем број нацистички и фашистички симболи, слики од Хитлер и Мусолини и нацистичка литература.

Погледнете:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Апасиев: Ој бе, легнете си со жените:…

Нов статус на пратеникот и лидер на…

(Фото) Путин потпиша декрети за признавање на…

Путин потпиша декрети за признавање на окупираните…

Бајден: Иан можно е да биде најсмртоносниот…

Тој рече дека бројките се уште не…

Гутереш: Нема место за анексии во современиот…

Рускиот претседател Владимир Путин утре ќе иницира…

(Видео) Автомобил се движи ,,рикверц” на патот…

На Фејсбук страницата на Гласот на Америка…