(Видео) Еден од најуспешните Македонци во Америка: Во Македонија ми бараа да се пишам како Влав за да влезам во специјалните единици!

t

Се пријавив во Армијата, служев во гарда шест месеци кај претседателот Трајковски, а потоа сакав да се пријавам во специјалните единици, но од мене побараа да се пишам како Влав, раскажува во денешната епизода на Тешки муабети, Даниел Гуштеров, еден од најголемите експерти за криптовалути во Македонија и пошироко.

Тој објасни дека таквото барање и корупција во Македонија му било пресудно да замине во Америка, каде, како што објаснува на почеток работел физички работи, по две-три позиции, работев 16 до 19 часа за да успеам да соберам пари за да вложам во криповалути.

– Докажав дека Македонец може да успее, ама надвор од државата, вели Даниел.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој “ќари” од војната? Лани била најуспешна…

Продажбата на американско оружје во странство се…

САД контра Турција: Шведска и Финска се…

Портпаролот на американскиот Стејт департмент, Нед Прајс, изјави…

По Бајден и Трамп, доверливи документи пронајдени…

Адвокатот на поранешниот потпретседател Мајк Пенс открил…

САД ја предупредуваат Црна Гора да си…

Специјалниот пратеник на САД за Западен Балкан,…

Шефот на Вагнер со отворено писмо до…

Основачот на приватната паравоена компанија „Вагнер“, Евгениј…