Објавено на:

(Видео) Едно лице загина, две се повредени во денешното невреме во Анкара

t

Едно лице загина, а две се повредени во денешното невреме во Анкара, соопшти гувернерот на областа Васип Шахин, пренесува Си-Ен-Ен-Турк.

Се соопштува дека во невремето се повредени три лица кога се урнало скеле на градилиште. Несреќата се случила поради силниот ветер за време на невремето во турската престолнина.

Повредените работници биле примени во болница, но и покрај напорите на лекарите, еден од повредените починал.

Обилните дождови денеска предизвикаа големи поплави во турскиот главен град Анкара. Метеоролозите предупредија дека поројните дождови во областа ќе продолжат и во наредните часови.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хаос во Турција: Експлозија урна станбена зграда

Во турската покраина Јозгат се урна станбена…

Се сретнаа првите дами на Турција и…

Турската прва дама Емине Ердоган во Истанбул…

Ердоган тужи германски политичар: Го нарекол “канализациски…

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган поднесе кривична…

Македонија “не може”: Ердоган најде алтернатива на…

Најавата на Анкара дека ќе поднесе барање…

Шведска делегација оди во Турција: Ќе преговараат…

Делегација на шведското Министерство за правда ќе…