Објавено на:

(Видео) Езера во Белград: Големо невреме направи хаос во српскиот главен град

t

Силни и обилни врнежи пропратени со грмежи го зафатија Белград нешто по 18 часот, а во некои делови од главниот град реките се слеваа по улицата.

За само неколку минути силен дожд создаде хаос во улицата Војводе Степе, а громот се слушна во сите делови на градот.

На социјалните мрежи е објавена снимка од улица во Вождовац во која по неа тече голема количина вода.

Возилата на булеварот „Деспота Стефана“ се движат бавно бидејќи обилниот дожд ја поплави улицата.

Републичкиот хидрометеоролошки завод соопшти дека во текот на денот ќе биде нестабилно на територијата на Србија со локални врнежи од дожд и грмежи, појава на град и налети на силен до невреме ветер во туш зоната.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Куќи паѓаат во морето: Страшно невреме…

Силната бура „Фиона“ го зафати источниот дел…

Монах приведен на протестите против “Европрајд” во…

Конфронтацијата меѓу противниците на Прајд и полицијата…

(Видео) ХАОС во Белград: Полицијата не може…

Полицијата околу пладне го затвори Булеварот "Крал…

Инцидент на белградскиот “Европрајд”: Украдено ЛГБТ знаме

Противниците на Парадата на гордоста, кои протестираат…

За влакно избегната трагедија: Бебе падна од…

Бебе родено во 2021 година, во придружба…