(Видео) ЕКСКЛУЗИВНО: Како Мицкоски на Централен комитет ќе го буцка членството против Груевски!

t

Уредникот на Инфомакс, Александар Митовски, во денешната епизода на Тешки муабети открива ексклузивни информации што Мицкоски ќе се обиде да го убеди членството на утрешниот Централен комитет на партијата.

– Имаат закажано централен комитет на партијата и од неофицијални ама добро упатени извори велат дека на тој ЦК, Мицкоски ќе ги убедува челновите на ЦК дека Груевски имал комуникација на власта, со некои документи кои биле забелешки од средба која ја имале Ковачевски, Ахмети, Оливер Спасовски кај Пендаровски, на која средба наводно Ахмети дал предлог на коалиционите партнери да размислат дали е добор да се направат некакви напори да се врати Груевски во државата.

Притоа тоа е чамче муабет, да го донесеме Груевски, може ќе ни заврши работа. И тоа тие го запишале, баш тоа, а Мицкоски веќе имал спремно интервју за ФАЦ.

Едната опција е дека емногу наивен, а другата дека е многу паметен, но намерите не му се чесни. Да веруваш дека од власта во твои раце ќе добиеп документ каде се откриваат плановите како власта е владее следните четири години и тој документ да го употребиш за раскол во партијата и уништвање на рејтингот, треба да си или паметен или многу глуп.

Тој документ е повод за војна во партијата, а Мицкоски е еден од реформаторите во ВМРО-ДПМНЕ за време на Груевски, открива Митовски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Документи)СКАНДАЛ ВО ВЕЛЕС: Местеле тендер за да…

Плодна е "љубовта" меѓу градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ…

ВМРО кворумска повторно заеднички со СДСМ и…

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ денеска заеднички изгласаа директор…

Апасиев: Честито на младите, широката коалиција СДС-ДПМНЕ…

Лидерот на Левица и пратеник во Собранието…

Богоев: Веќе се е јасно, во Македонија…

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев во своја…

Левица: Елитата во војна со народот, ДПМНЕ…

ДПМНЕ и СДС слават заедно со хоштаплерите…