Објавено на:

(Видео) Експертите откриваат: Навистина беше тензично, верувале или не, околу 20.000 навивачи имаа лажни билети за финалето..

t

Финалето на Лигата на шампионите помеѓу Реал Мадрид и Ливерпул доцнеше скоро еден час, а причина за тоа беше фактот што неколку стотина навивачи, пред се на англискиот тим влегле и ја прескокнале заштитната ограда без билети за финалето. Поради овој факт, финалето доцнеше, а голем број на фанови останаа надвор иако имаа регуларни билети за финалето.

Помеѓу 20.000 и 30.000 навивачи без или со лажни билети се обиделе да влезат на саботното финале, велат избори од Франција.

За оваа несекојдневна ситуација се анализираше и во студиото во Франција, па експери имаа што да кажа како точно дошло до оваа незгода и доцнењето на финалето.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шампионот на Македонија подготовките ќе ги започне…

Освојувачот на шампионската титула од сега веќе…

Жална вест: Судија претепан до смрт поради…

Во Ел Салвадор се случила трагедија каква…

(Видео) Експертите откриваат: Навистина беше тензично, верувале…

Финалето на Лигата на шампионите помеѓу Реал…

Животот не знаеш што носи: Пред осум…

Има многу фудбалери кои пред да се…

За Барди има интерес од Алмерија, но…

Веќе станува сѐ поизвесно дека македонскиот репрезентативец…