Објавено на:

(Видео) Експресно: Приврзаниците на Борисов се собраа на протест пред неговиот дом

t

Приврзаници на поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов се собраа пред неговиот дом во Банкја.

Во толпата има и пратеници на политичката партија ГЕРБ. Поранешниот министер за здравство на Бугарија Стојчо Кацаров соопшти дека Борисов се наоѓа внатре во својата куќа.

Погледнете го видеото на следниот линк: https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=4757648917677292&t=1

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Апсење во Прилеп: Полицијата пронајде марихуана

Четири лица се приведени, а 16 возачи…

(Фото) Македонците во Лондон до Макрон: Запри…

Македонската дијаспора во Лондон одржа протести пред…

Акција на МВР: Приведени седум албански државјанки…

Полициски службеници од тетовската полиција во координација…

Уапсен осомничен за палење на возило во…

Денеска (22.07.2022) полициски службеници од СВР Битола-ОВР…

Македонците и денеска протестираат против францускиот предлог

Пред Собранието и денеска повторно се собрани…