Објавено на:

(Видео) Енфилд на нозе, громогласен аплауз за поддршка на Роналдо по семејната трагедија

t

Кристијано Роналдо и неговата партнерка Георгина пред неколку дена објавија дека по раѓањето починало машкото бебе од близначињата кои ги носеше таа.

Семејството доби поддршка од целиот свет, но сцената која долго ќе се памети се случи вчера на Енфилд.


Манчестер Јунајтед му гостуваше на Ливерпул и си замина дома поразен со 4:0. Роналдо, разбирливо не настапи, но затоа навивачите од трибините имаа силна порака за него.

Во седмата минута од натпреварот, симболично означувајќи го бројот на неговиот дрес, од трибините се слушаше громогласен аплауз, а целиот стадион на пееше химната на Ливерпул „You’ll never walk alone“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЕУ и НАТО ја поддржуваат одлуката на…

На позадината на хистеричната ситуација, подгреана од…

Георгиевски: Не сме го виделе францускиот предлог,…

Претседателот на ВМРО-НП, Љубчо Георгиевски пред почетокот на средбата…

Лукаревска: Од наредната година ќе се зголеми…

Директорката на УЈП, Сања Лукаревска на денешната прес-конференција најави…

ИДЕНТИТЕТОТ, ЈАЗИКОТ И КУЛТУРАТА МОРА ДА ГИ…

Апел за неприкосновено зачувување на македонските национални…

(Видео) Велат не нема: Ама еве не…

На социјалните мрежи се појави видео од…