Објавено на:

(Видео) Жена се прикраде и нападна австралиски политичар во парк

t

Австралискиот политичар Крег Кели е познат по противењето на остриот карантин и промоција на алтернативни третмани за опасниот вирус, а истиот бил нападнат во петокот со јајце во парк во Мелбурн.

На социјалните мрежи беше објавена снимката на која може да се забележи како една жена доаѓа позади него и го удира со јајце по глава.

Исто така, почна да вика дека Кели бил срам за демократијата во државата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хорор во Загреб: Момче со мачета упаднал…

Непознато момче вооружен со мачета денеска околу…

Жена физички нападната во Куманово

На 30.12.2022 во 19:10 часот В.К.(54) од…

Малолетници нападнале врсник во битолско

На 30.10.2022 во 01:00 часот А.Т.(40) од…

Како да живееме во племе: Скопјанец му…

Пензионер се заканувал со секира кон сограѓанин,…

(Видео) Апасиев им ја зема “флашката” од…

На отварање на македонскиот клуб во Благоевград…