(Видео) Жители на романско село го блокираат транспортот на опремата на НАТО

t

Жителите на село во Романија го блокираат транспортот на опремата на НАТО.

Жителите на селото Цинкшор, во романската област Брашов, го блокираат транспортот на опремата на НАТО преку локалниот мост.

Материјалите на НАТО таму се транспортираат до полигонот, каде што е во тек изградбата на воена база за борбената група на Алијансата.

Мештаните поставуваат бетонски блокови за да го блокираат движењето на камионите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Медведев: НАТО треба да се покае пред…

НАТО не му е потребен на цивилизираниот…

НАТО во Букурешт ја потврди поддршката за…

Министрите за надворешни работи на земјите членки…

Кулеба: Членките на НАТО побрзо да достават…

Министерот за надворешни работи на Украина, Дмитро…

Столтенберг “го провали” Путин: Ќе ја користи…

Русија најверојатно ќе продолжи да ги напаѓа…

НАТО го зголемува присуството од Балтикот до…

На заедничката прес-конференција по средбата со претседателот…