(Видео) Заврши конгресот на БЕСА: Касами останува претседател – Ќе се бориме за предвремени парламентарни избори

t

Заврши конгресот на движењето БЕСА, Билал Касами останува претседател, избран е новиот централен одбор, на кој како новина е додадено место заменик на претседателот, за која позиција е избран Аријанит Хоџа, досегашен генерален секретар на партијата.

Погледнете го видеото на следниот линк: https://fb.watch/bzgGSac7Su/


“Се залагаме за еднаквост, за слобода и за зајакнување на патот на Македонија кон Европската Унија. Убедени сме дека после случувањата во Украина сите треба да се залагаме за членство во Унијата. БЕСА ќе продолжи да се занимава посилно со прашањата и проблемите со кои се соочува обичниот граѓанин и ќе организираме секакви активности со кои ќе ја натераме оваа власт на предвремени избори. Оваа влада не е спремна да ги заштити интересите на граѓаните. “- рече Касами.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Касами нема да инсистира на предвремени избори

Лидерот на Движењето Беса, Биљал Касами, вели…

И БЕСА ќе ја блокира работата на…

Претседателот на Движење Беса, Биљал Касами денеска…

Излив на демократија или скриени планови? Албанските…

Според Аријанит Хоџа од Беса, формулацијата со…

Анкета на ИРИ: Ако утре се одржат…

Ако утре се одржат предвремени парламентарни избори,…

(Видео) Заврши конгресот на БЕСА: Касами останува…

Заврши конгресот на движењето БЕСА, Билал Касами…