(Видео) Западот знаел за нападот на Украина уште во 1999 година? Руски претставник во Советот на Европа ги разобличува сите страшни планови – Балканот е можна мета?

t

На Твитер се појави видео од рускиот претставник во Советот на Европа, каде во говор во 1999 година објаснува дека нападот на Украина бил испланирам уште во тоа време, дури бил одреден и точен датум.

Претставникот објаснува дека НАТО ќе ја турне Украина во војна за да може индиректно да започне војна со Русија, тоа го прави на помудар начин од Наполеон и Хитлер кои директно со војска тргнале на Москва.


Во говорот се објаснува дека сите војни ги започнал Западот, дека и во иднина таа тенденција за конфликт со Русија ќе продолжи, дури се споремува и дека Балканот ќе биде една од причините и “марионетите” кои ќе се искористат за да се нападне и уништи Русија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Санду: Немам информации дека Русија планира да…

Молдавската претседателка Маја Санду рече дека нема…

Конашенков: Руската армија го блокираше Лисичанск од…

Руската армија ја проби украинската одбрана и…

Британски бискуп: Санкциите се глупава алатка, може…

Британскиот бискуп Ник Бејнс ги нарече санкциите…

Путин: Ако нема леб, јадете колачиња

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека светот…

Американските дронови нема долго да издржат во…

Додека Вашингтон праќа беспилотни летала „Греј орел“…