Објавено на:

(Видео) Запленета суперјахта на уште еден руски олигарх

t

Јахтата на рускиот олигарх Чемезов наводно е запленета во Барселона.

Шпанските власти во вторникот во Барселона заплениле јахта вредна 140 милиони долари, наводно во сопственост на Сергеј Чемезов, шеф на рускиот државен конгломерат Ростек.


Чемезов беше погоден од санкции по руската воена офанзива во Украина.

Суперјахтата Valerie долга 85 метри можеше да се види закотвена на пристаништето во Барселона.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Драма над небото во Шпанија: Борбени…

Во неделата борбени авиони ФА-18 на шпанските…

Шпанската влада ги обвини мафијашите за смртта…

Шпанската влада ги обвини меѓународните мафијашки организации…

Санчез за драмата во Шпанија: Станува збор…

Шпанскиот социјалистички премиер Педро Санчез во саботата…

Уште ова ни требаше: Шпанија потврди прв…

Шпанија го потврди првиот случај на колера…

Шпанија: На изборите во Андалузија победи десничарската…

Шпанската социјалистичка работничка партија (ПСОЕ) на премиерот…