Објавено на:

(Видео) Започна пешачката проба на дел од руската армија за Денот на победата над фашизмот

t

Започна пешачката проба на Парадата на победата со екипажите на воена опрема на улицата Тверска во Москва

Во парадата ќе учествуваат 11.000 војници, ќе бидат претставени најразлични оружја на руската армија.

Парадата традиционално се одржува на 9 мај, денот на победата над фашизмот.

Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се јави Дугин: Кина е свесна дека…

Посетата на претседателот на Народна Република Кина…

Нуклеарна војна во најава? Путин и Шојгу:…

Русија ќе биде принудена да реагира доколку…

„Југословенско сценарио“ вели Москва за намерата на…

Портпаролката на Министерството за надворешни работи на…

(Фото) Магичен поглед и силна порака: Руски…

Специјалниот дописник новинската агенција „ТАСС“, космонаутот на…

Украина очекува Кина со своето влијание врз…

Украина очекува Кина да го искористи своето…