(Видео) Застрашувачко: Акција на чеченските единици во Украина

t

Чеченците му дадоа официјална поддршка на рускиот претседател Владимир Путин за специјалната воена операција на Русија во Украина.

Чеченците се борат рамо до рамо со руската војска. Погледнете го видеото од нивната акција.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русија го напушта Болоњскиот процес: Ќе се…

Русија го напушта Болоњскиот процес, воведува унифициран…

Шамар од Холандија за Украина: Далеку сте…

Малку е веројатно дека Украина ќе добие…

(Фото) Падна уште еден град во Доњецк:…

Руските сили ја презедоа контролата врз градот…

(Фото) Руски бродови “обвинети” за кражба на…

На Твитер се објавени сателитски снимки од…

Уапсени војниците кои го критикуваа Зеленски: Ќе…

Украинските војници од 115-та бригада, кои одбија…