(Видео) Застрашувачко: Акција на чеченските единици во Украина

t

Чеченците му дадоа официјална поддршка на рускиот претседател Владимир Путин за специјалната воена операција на Русија во Украина.

Чеченците се борат рамо до рамо со руската војска. Погледнете го видеото од нивната акција.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Санду: Немам информации дека Русија планира да…

Молдавската претседателка Маја Санду рече дека нема…

Русија: Прифаќањето на Украина и Молдавија како…

Русија во петокот рече дека одлуката на…

Конашенков: Руската армија го блокираше Лисичанск од…

Руската армија ја проби украинската одбрана и…

Британски бискуп: Санкциите се глупава алатка, може…

Британскиот бискуп Ник Бејнс ги нарече санкциите…

Путин: Ако нема леб, јадете колачиња

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека светот…