Објавено на:

(Видео) За почеток на нуклеарна вона: Руски воен експерт тврди дека Украина ќе активира нуклеарна бомба во Миколаев!

t

Конфликтот во Украина секој ден се’ повеќе се разгорува, двете страни најавуваат контраофанзива на спротивната страна, а во медиумите се пишува за најави за можен нуклеарен конфликт.

Руски воен експерт на државната телевизија рече дека Украина има подготвена нуклеарна бомба во Миколаев и дека за детонирањето ќе ја обвини Русија.


– „Украина има нуклеарна бомба подготвена во Миколаев, која ќе ја детонира, а потоа ќе ја обвини Русија, така што САД имаат оправдување за директно вклучување во војната и лансирање ракети врз Русија, вели експертот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ништо од мирот: Украински командант најави нова…

Командантот на украинските копнени сили Олександр Сирски…

Кина ја поддржа Русија за спроведување истрага…

Пекинг стана коавтор на нацрт-резолуцијата на Москва…

Европската унија со остра осуда на заканите…

Европската унија (ЕУ) денеска ги осуди заканите…

Браво ќе ни кажат: Македонија е четврта…

Министерот за надворешни работи на Македонија, Бујар…

Ќе ви се слоши: Светска банка пресмета…

Цената на обновата на Украина од руската…