(Видео) За работите да се променат од корен Левица треба да биде власт

t

Целите кои Левица сака да ги постигне се за долгорочен бенефит на македонскиот народ, но за да се променат многу работи Левица треба да биде власт, вели во денешната епизода на Тешки муабети, пратеникот на Левица Борислав Крмов

– Косовски капитал масовно се внесува во Македонија, косовски државјани се лечат во Македонија за сметка на македонските државјани, косовскиот премиер се шета во Македонија како по некоја нива, без химна, без македонско знаме, без државен протокол.

Потребни се сериозни реформи од корен на работата, но тоа Левица може да го направи само од позиција на власт.

Целото наше дејствување е принципиелно, ние и да преговараме дали би биле во коалиција со било кој, ќе преговараме како први јавно, е зад затворени врати за да се делат фунцкии, туку за бенефит на овој народ.

Ако некој е подготвен да ги исполни нашите услови добро, но Левица е партија која не сака да се врзе. Тоа е клучна разлика меѓу Левица и останатите проекти на краток рок, тие собираат незадоволни членови од други партии како конгломерат кој ништо освен личен интерес не ги држи, тоа после некое време пука.

Ние, за разлика од нив растеме одоздола, ние имаме долгорочни цели и за нив работиме, објасни Крмов.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

По барање на Левица, МОН ги одзеде…

Секој ученик заслужува безбедна образовна средина. Драматичните…

Апасиев бара одложување на лидерската средба! Утре…

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, предмалку на…

(Фото) Европратеникот од Ирска, Мик Волас: Левица…

Познатиот европратеник од Ирска Мик Волас кој…

Левица: Касами повика на рушење на уставниот…

Првиот човек на Движењето Беса и актуелен…

Левица: Македонските власти ја премолчуваат бугаризацијата на…

Власта во Македонија ја премолчува бугаризацијата на…