Објавено на:

(Видео) Зеленски воведува нова награда: “Златно срце” за сите кои ѝ помагаат на Украина

t

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски објави дека од годинава воведува нова награда наречена златно срце за сите оние кои ѝ помагаат на Украина.

– Ова е срцето. Златното срце за обичните луѓе кои не штитат сите нас. Оваа година воспоставуваме ваква награда. За оние кои навистина го заслужуваат тоа. Оние чии срца се од злато, и затоа се волонтери.


Секоја година ќе доделуваме повеќе волонтерски проекти, други организации и нови личности.
Луѓето треба да знаат кој ја дава оваа помош за Украина. Луѓето треба да знаат чие срце ни дава таков резултат, за што Украинците се благодарни. – напиша Зеленски на Фејсбук.

ЛИНК од видеото

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Стоечки овации на говорот на Зеленски во…

Со стоечки овации беше поздравен говорот на…

(Видео) Володимир Зеленски пристигна во Лондон: Планирана…

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски е во…

Протераниот Медведчук: Зеленски е казна за Украина…

Володимир Зеленски е казна за Украина и…

Зеленски денеска во посета на Велика Британија:…

Зеленски денеска ќе ја посети Велика Британија…

Големо засилување: Украина ќе добие 178 тенкови…

Германскиот совет за безбедност одобри испорака на…