Објавено на:

(Видео) Зеленски: Злото наоружано со ракети, бомби и артилерија мора веднаш да се запре – Да покажеме дека човештвото може да се одбрани

t

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, на неговата Фејсбук страна пред малку објави видео од неговите редовни прес конференции во кое повикува на уште економски санкции за Русија и вели дека тоа е единствен начин да покажат дека човештвото може да се одбрани.

“Велат ова е воена операција ама гинат и невини луѓе. Русија не знае каде стрела. За ова треба да има судење во меѓународен криминал, не смее да помине неказнето убиство на мирниот украински народ.” – рече Зеленски.


Тој кажа дека на украинското небо денес имало 56 ракетни удари и дека треба дополнителна заштита.

Погледнете го видеото на следниот линк: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3021033568146999&id=100007211555008

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Дански платеник во Украина со траорно…

Платеник од Данска со воено име „Јонас“…

(Видео) И Турција на штрек: Морските мини…

Турската војска пресретнала „стара“ поморска мина во…

(Видео) Олеснување за Украина: Белоруската војска се…

Белоруската војска се враќа во базата по…

(Видео) Си ја стави “главата во торба”:…

Деминирањето е во тек во ослободеното Степно…

(Видео) Страшно: И Николаев срамнет со земја:…

Ракетен напад денес беше извршен врз украинскиот…