Објавено на:

(Видео) Зеленски: Мислам дека Путин не блефира

t

Денеска во украинските окупирани региони завршуваат референдумите за припојување кон Русија.

Зеленски смета дека Путин не блефира кога вели дека Русија ќе ги искористи сите расположливи средства за одбрана на земјата, вклучитлено и нуклераното оружје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во четврток е последниот неработен ден за…

Овој четврток ќе биде последниот неработен ден…

Внимавајте: Сообраќајот се одвива по влажни коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено,…

Ковачевски на Самитот Западен Балкан-ЕУ во Тирана

Премиерот Димитар Ковачевски, заедно со лидерите од…

Захарова: Нема да се повлечеме од нуклеарната…

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи,…

Утринска магла, променливо облачно и слаб ветер

Наутро наместа со појава на магла, во…