Објавено на:

(Видео) Зима во пролет: На Маврово вее снег!

t

Моментално во Маврово има интензивни врнежи од снег.

Доколку продолжи да врне цела ноќ, до утре може да имаме 20 сантиметри нов снег, објавија на ФБ страницата Маврово.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Испишав историја и ја направив мојата земја…

Испишав историја и ја направив мојата земја…

Во Германија зголемен бројот на луѓе со…

Во Германија од 2021 година бројот на…

Ердоган со критики до Западот: Не игнорирајте…

Турскиот лидер Реџеп Таип Ердоган ги критикува…

Бислимоски: Доколку не работи ТЕ-ТО ќе ни…

Доколку не работи ТЕ-ТО ќе ни се…

Бугарија јавно ќе ги објавува имињата на…

Бугарските пратеници со 180 гласа „за“ и…