Објавено на:

(Видео) Знак од Господ? Летонска црква се запали за време на миса кога свештеникот ја спомена Украина

t

Летонската црква се запали за време на миса на тема Украина.

Токму кога свештеникот праша дали треба да им се прости на руските војници кои учествуваат во конфликтот, црквата се запали! Инцидентот беше снимен на камера од локална новинарска екипа.

Според летонските медиуми, никој не е повреден, а светото место е во поправка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Украинската државна нуклеарна агенција тврди дека Русија…

Украинската државна нуклеарна агенција Енергоатом тврди дека…

Украина го признава Косово? Пратеник поднесе иницијатива…

Украина го призна Косово - пратеник поднесе…

Конашенков: За еден ден елиминирани преку 500…

Официјалниот претставник на руското Министерство за одбрана,…

(Видео) Македонските тенкови испратени во Украина стасале…

Голема колона тенкови е забележана утрово во…

(Видео) Тоа е просто пекол, не се…

Тоа е само пекол! – Зеленски ја…