Објавено на:

(Видео) Значи може да има мир – да се наежиш: Муслиманки во шамии во црква ја пееја Тивка ноќ за црква во Божиќ

t

Во време кога религијата често разделува наместо да спојува, сепак се случи нешто што ја враќа вербата во човечноста и љубовта, која сепак на крајот победува.

Видеото е од пред неколку години за време на Божиќната литургија во Бејрут во црквата Свети Илија.


Имено, хор од девојки муслиманки влегле во црквата и ја запејале песната „Тивка ноќ“.

Станува збор за хорот од фондација „Имам Садр“, девојки кои сакале заедно со своите соседи да го прослават големиот празник и да покажат дека различните религии спојуваат.

До крајот на изведбата многумина не се воздрале и заплакале. Погледнете:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Значи може да има мир –…

Во време кога религијата често разделува наместо…

Ова се најдобро облечените жени во 2021…

Имаше многу интересни креации годинава! Сетете се…