(Видео) Идентитетот бетон: Му се лизна „Македонка“ па наведна глава

t

Во интервју за Сител бугарскиот премиер Кирил Петков зборува за сопругата на неговиот кум, која е од Куманово.

Тој прво вели Македонка, па се септнува и се поправа дека сопругата е од „Cеверна Македонија“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Траорно сведоштво на Македонка: После војната…

Пренесуваме сведоштво на Македонка која во емисијата…

Апсолутно никој не смее и не може…

Никој апсолутно не смее и не може…

Петков: Францускиот предлог е најдобар, утре одново…

Владата во Бугарија попладнево заседавала и е…

Бугарската легенда Петков: Не сакам ни да…

Легендарниот голман на Бугарија, Георги Петков не…

Бориславова: Петков наскоро нема да го посети…

Бугарскиот премиерот Кирил Петков наскоро нема да…