(Видео) Избрано новото раководство на СДСМ

t

Заврши Централниот Одбор на СДСМ, на кој Димитар Ковачевски беше потврден за нов мандатар на Владата.

По завршувањето на состанокот, Ковачевски на прес-конференција ги претстави новите членови во раководните органи на партијата и ги соопшти приоритетите на Владата што тој ќе ја предводи.
Новоименуваните потпретседатели на партијата, како што беше очекувано се Перо Костадинов, Стефан Богоев, Фатмир Битиќи, Бисера Костадиновска Стојчевска, а за генерален секретар на партијата е именуван Миле Зечевиќ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сегашниот градоначалник од СДС доделил стипендија од…

Сложни калуѓери и во петок мрсат е…

Груевски ги искара СДСМ како да се…

Поранешниот премиер Никола Груевски на Фејсбук ги…

(Видео) Дарко Костовски плукаше по мртов човек:…

Градоначалникот на Општина Бутел, Дарко Костовски денеска…

СДСМ се пофали: Ветувањето за минимална плата…

Успеавме да донесеме системско решение за раст…

Груевски: Замислете кога сте болни наместо да…

Замислете кога сте болни и многу силно…