Објавено на:

(Видео) Илјадници Французи на протест во Париз: Бараат земјата да излезе од НАТО

t

На покана на партијата Патриот во Париз започна митинг против испорака на оружје во Украина и за повлекување на Франција од НАТО, јавува дописникот на РИА Новости.

Акцијата наречена „Марш за мир“ започна на метростаницата Порт-Ројал во близина на луксембуршката палата, каде се наоѓа францускиот Сенат.

Како што додава дописникот на руската агенција, во акцијата учествуваат неколку илјади луѓе.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) НАТО во кое Македонија членува ни…

НАТО во кое Македонија членува не го…

Македонскиот збор силно одекна во Париз

Македонскиот збор силно одекна во Париз, на…

Да не се повтори: На денешен ден…

На денешен ден пред 24 години почнаа…

(Видео) Нова револуција: Французите ја запалија зградата…

Стотици илјади Французи протестираа денеска против пензиските…

Поминат првиот филтер: Парламентарна комисија од Турција…

Комисијата за надворешни работи при турскиот Парламент…