(Видео) Имало и физички напад во Собранието: Инфомакс доби потврда за веродостојноста на снимката со Џафери – еве што се случувало

t

Ексклузивно од инфомакс, Снимката од Собрание е автентична, собраниските службеници Петко Крстевски, раководител на одделението во Секторот за Седници и собранискиот службеник Халил Лумјани од Куманово неодамна распределен од рамковните вработување и кадар од ДУИ кој е помлад соработник во Секторот за Седници се жртвите по кои Талат Џафери им се обраќа со погрдни зборови.

Како што дознаваме Талат Џафери самиот се збунил читајќи го дневниот ред уредно подготвен од Секторот за Седници, кога Џафери ја прекинал седницата, службеникот Халил тргнал да го земе сценариото кое го подготвува Секторот за Седници и бил придружуван од раководителот на одделението за Седници, Петко Крстевски, во еден момент Халил му рекол, не е наша грешка претседателе. Тогаш Џафери почнува со навредите кон овие двајца собраниски службеници.

Му ги бутнал од раце и матријалите на кординаторот на СДСМ, Јован Митревски во истиот ден подоцна.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МВР најостро ги осудува лагите дека бугарска…

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира…

Британија не ја исклучува можноста да испрати…

Британскиот министер за одбрана Бен Волас денеска…

Црно ни се пишува – Таравари: Целта…

Свесни сме дека ова доближување со власта…

И Вучиќ ќе легне на брашното: Можеби…

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска во…

Минатиот пат ко беа бyгapcки полицајци овде…

“Бyгаpcки полициски службеници ќе дојдат на денот…