(Видео) Имало и физички напад во Собранието: Инфомакс доби потврда за веродостојноста на снимката со Џафери – еве што се случувало

t

Ексклузивно од инфомакс, Снимката од Собрание е автентична, собраниските службеници Петко Крстевски, раководител на одделението во Секторот за Седници и собранискиот службеник Халил Лумјани од Куманово неодамна распределен од рамковните вработување и кадар од ДУИ кој е помлад соработник во Секторот за Седници се жртвите по кои Талат Џафери им се обраќа со погрдни зборови.

Како што дознаваме Талат Џафери самиот се збунил читајќи го дневниот ред уредно подготвен од Секторот за Седници, кога Џафери ја прекинал седницата, службеникот Халил тргнал да го земе сценариото кое го подготвува Секторот за Седници и бил придружуван од раководителот на одделението за Седници, Петко Крстевски, во еден момент Халил му рекол, не е наша грешка претседателе. Тогаш Џафери почнува со навредите кон овие двајца собраниски службеници.

Му ги бутнал од раце и матријалите на кординаторот на СДСМ, Јован Митревски во истиот ден подоцна.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лога најавува дека уставните измени можеби нема…

Преамбулата на Уставот со внесување на помалите…

Шокнатна изјава на разрешениот министер за одбрана:…

Разрешениот министер за одбрана на Израел, Јоав…

Франција ги забрани сите социјални мрежи на…

Француската влада соопшти дека на сите државни…

Утре ќе се знае дали „Цар Борис“…

Утре ќе се знае дали Цар Борис…

Следете нè: Вечерва во 21 часот “Тешки…

Следете ја денешната епизода на "Тешки муабети"…