(Видео) Имаше ли простор за пенал? Квирквелија го згазна Спировски

t

Фудбалската репрезентација на Македонија гостува кај Грузија во Тбилиси во натпревар од претпоследното коло на третото издание на Лигата на нациите. На теренот во Грузија веднаш имаше интересна ситуација, можеби и малку спорна. 

Имено, Стефан Спировски се проби по левата страна и влезе во шеснаесетникот, а Соломон Квирквелија го згазна. Иако не беше намерно и беше минимално, тоа беше доволно за играчот за врска на Македонија да ја свитка ногата и да се превиткува во болки. 

Главниот судија Кружлиак не покажа на единаесет метри, а не се јавија ниту од ВАР собата и играта во Тбилиси продолжи. 

Извор: Гол.мк

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Грдото лице на Балканскиот мегаетникум: 250 години…

Грдото лице на Балканскиот мегаетникум 250 години…

ФРОНТЕКС ќе ги засили македонските граници: Средба…

Претседателот на Владата на Република Македонија Димитар…

Облак: Македонските говори се основа на старословенскиот…

За старомакедонскиот јазик од околината на Солун…

Бојко Борисов победи и во Македонија

Најголем број гласови од оние што вчера…

Каде исчезнаа “македонските Бугари”? 461 гласале на…

Мал број на Бугари во Македонија вчера…