Објавено на:

(Видео) Инцидент по Купот: Зовреа страстите на теренот во Охрид

t

По крајот на натпреварот меѓу екипите на Вардар 1961 и Еурофарм Пелистер кое заврши со минимална победа на „црвено-црните“ (26-25) се случи и еден инцидент, кој, за среќа, не ескалираше и брзо беше смирен.

По крајот на натпреварот тренерот на Вардар, Владо Недановски, беше крај трибината каде беа навивачите на пелистерци и како што изгледа имаше вербален дуел со нив. Кон него ракометарот на битолчани Суси фрли со шише, па страстите зовреа.

ЛИНК од видеото – ИЗВОР

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Социјалните мрежи горат по вчерашното реми: Од…

Социјалните мрежи вријат откако Македонија вчера ѝ…

Добро утро со Инфомакс: Наше знаме е…

Добро утро Македонци, денеска ви го пренесуваме…

Руски зборник од 1849 година: Македонскиот јазик…

Во време кога се врши атак врз…

Сведоштво на баба Велика, една “обична” Македонка:…

ЧЕСТИТ И ВЕКОВИТ ИЛИНДЕН МАКЕДОНЦИ! Славиме 120…

(Фото+видео) Изгаснат пожарот во галијата на Вардар:…

Изгасен е пожарот во галијата кај Холидеј…