Објавено на:

(Видео) Ирски министер евакуирани среде прес поради бомба!

t

Сомнителна направа била откриена во киднапирано комбе на паркинг во близина на местото на настанот.

Ирскиот министер за надворешни работи Сајмон Ковени беше симнат од сцена за време на говор во Белфаст, откако организаторот на настанот соопшти дека сомнителна направа била откриена во киднапирано комбе на паркинг во близина на местото на настанот.

На возачот на комбето, под закана со пиштол, му било наредено да вози до салата во Северен Белфаст, изјави еден од организаторите на настанот. Ковени заминал од салата со владин автомобил откако ја напуштил сцената.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вечно виновни: Милков тврди дека Македонија е…

За жал, реакцијата во Република Македонија е…

По реакцијата на Пенушлиски делото „Галичник“ симнато…

На барање на познатиот македонски сликар Илија…

Загриженост во НАТО: Ѕверот сака да ја…

НАТО вети дека ќе им помогне на…

Косово испраќа војници на Фолкландските Острови

Собранието на Косово ја усвои одлуката за…

Брука: Наместо да спроведува ред, полицаец се…

Полицаец физички нападнал друг полицаец во објект…