Објавено на:

(Видео) Италија направи огромна грешка: Трајковски има дадено 10-ци голови од иста позиција на истиот стадион!

t

Дека голот на Александар Трајковски против Италија не е случаен, стои фактот дека на истиот стадион тој има дадено неколку голови од таа позиција.

„Ренцо Барбера“ е како домашен стадион на Александар Трајковски, тој таму помина четири сезони во дресот на Палермо.

Се појави видео во кое се гледа дека Трајковски има дадено неколку голови за Палермо од слична позиција на која им даде гол на Италијаните.

Нашиот фудбалер си имал свое место на стадионот од каде дава голови.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Белорусија ќе дозволи транзит на украинското жито…

Белорусија во петокот им потврдила на Обединетите…

ДЕНЕСКА ПОЛНЕЛ 40 ГОДИНИ: Таткото на македонскиот…

Ужасни вести денеска доаѓаат од Бугарија, од…

Мистериозна смрт на младиот Енвер- неговиот живот…

Енвер Пајазетовиќ почина на 35-годишна возраст во…

Пожар во фабрика за воена опрема во…

Пожарот бил локализиран откако зафатил површина од…

Сонот на Меси продолжува, Аргентина по пенали…

Фудбалската репрезентација на Аргентина победи во четвртфиналето…