Објавено на:

(Видео) Итно вонредно обраќање на командантот на “Азов” од “Азовстал”: Руските сили ја пробија нашата одбрана, ама се држиме

t

Итно обраќање на командантот на „Азов“ Прокопенко за состојбата во „Азовстал“,

„Руските и силите на ДНР ја пробија одбраната, но ние сè уште се држиме.


Украина обвини дека Русија денеска константно ја граатира челичарницата “Азовстал” и дека офанзивата е засилена.

Русија пак ги демантираше ваквите обвинувања и рече дека не спровеле никаква офанзива на Азовстал.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ќе му платат милијарди ако победи: Сопственикот…

Украинскиот милијардер Ринат Ахметов поднесе тужба против…

(Видео) Тешко него ако го фатат –…

Министерството за земјоделство на Дагестан сними „патриотски…

Русија откри каде ги “смести” заробените Азовци…

Главните бранители од челичарницата Азовстал кои војуваа…

Дефинитивно е новиот “Азовстал”: На територијата на…

До илјада украински националисти се наоѓаат на…

(Видео) 16 годишна боксерка од Украина го…

Украински спортист го развиори знамето на нацистичкиот…