Објавено на:

(Видео) И Никола Тесла стана Бугарин: „Имал бугарски корени“

t

Темата на емисијата е историја, а „истражувачот“ ги „открива“ бугарските корени на Тесла.

Бугарските корени ги имало насекаде, па и во Никола Тесла. Бугарски „експерти“ говорат дека големиот научник е всушност Бугар.


Видеото е поставено на Јутјуб каналот „Bulgaria ON AIR“ каде има повеќе од 50.000 претплатници. Темата на емисијата е историја, а „истражувачот“ ги „открива“ бугарските корени на Тесла.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ковачевски најавува вметнување на Бугарите во Уставот…

Премиерот Димитар Ковачевски најавува вметнување на бугарската…

Се јави и “македонскиот Бугарин” Колев: Сите…

Претседателот на ГДУ, Петар Колев кој ги…

(Видео) Тачи: Бугарите ќе бидат трети по…

Претседателот на ДПА, Мендух Тачи синоќа во…

На пописот во 1942 година Албанците не…

Пишува: Блаже Миневски за Нова Македонија Во…