(Видео) И после глумат жртви?! Бугарите скандираа „Македонија е бугарска“ и шип*арски пи*ки

t

Навивачите на Левски на натпреварот против Шкупи скандираа „Македонија е буарска“ и шип*арски пи*ки.

Бугарските навивачи почнаа со провокации уште со самиот влез во Македонија, во Чаир влегле во расправа и го навредувале локалното население кое испровоцирано одговори при што беа искршени неколку бугарски автомобили, а едно лице рането со нож.

МВР соопшти дека вчера биле приведени 19 бугарски и двајца навивачи на Шкупи.

Бугарите на стадионот скандираа и “унијте ги ши*тарите”.

Засега нема реакција од официјалните власти за навредливите скандирања и заканите кон Македонците и Албанците.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вучиќ: Бугарите негодуваат, затоа што сме попопуларни…

Ги сакам сите вина на нашите браќа…

Кацарска во интервју за бугарска телевизија: Нема…

Нема никаква законска пречка Бугарите да станат…

(Видео) 50 полицајци повредени за време на…

Околу 50 полицајци се повредени како последица…

Црногорскиот вице-премиер: Времето на Албанците допрва доаѓа

По неколку години стагнација, Црна Гора чекор…

Бугарофилите кои играа оро на протести и…

Портпаролот на Левица, Амар Мециновиќ, ги коментира…